Силоси для зерна з плоским днищем

Те, що інші вважають своїми перевагами, давно вже працює в нашому обладнанні. Ми, перші в світовій практиці виготовлення силосів, дотримуючись рекомендацій провідних лабораторій щодо міцності, витривалості, якості, в 2016 році застосували новий прогресивний метод використання міцнішої марки сталі та більшу кількість оцинкованого покриття.

Відтепер, для виробництва гофрованих силосів, використовується більш міцніша, високолегована  сталь европейських виробників. Зроблені розрахукти і дослідження дозволили нам першими на практиці зробити конструктивні зміни і самого силоса. Сталь стала витриваліша на 57%, в порівнінні з минулою конструкцією. Силоси розроблені для навантаження зерном пшениці вагою 9 кН/м3 (або 900 кг/м3).
Оцинкування стальних профільованих панелей відбувається методом горячого прокату в кількості 600 г/м2 .

Таке рішення дозволяє значно зменшити вагу готового силоса, збільшити  його міцність та знизити вартість.

Силоси для зберігання зерна RIELA з оцинкованої сталі пропонують об’єм зберігання від 40 т до 20 000 т за вигідними цінами. Сертифіковані на відповідність міжнародному стандарту ISO 9001:2008:

Сертифіковані в Україні ДП “Укрметртестстандарт”.

Поєднання між собою  таких сталевих конструкцій дає, практично, необмежену площу для зберігання. Все обладнання для зберігання силосного типу перевірено статично. При будівництві зерносховища в сейсмічно активній зоні, індивідуально проводяться розрахунки силосів і підсилення конструкції з врахуванням сейсмічності.

Обладнання (силоси для зберігання зерна) торгової марки RIELA виготовлено згідно з нормами та директивами ЄС: PN-EN 1993-4-1.

Снігові і вітрові навантаження.

При виборі постачальника зерносховищ, першочерговим питанням є оцінка конструктивних особливостей металевого силосу, його даху, стійкість до вітрових і снігових навантажень.

Силоса Riela, згідно розрахунків, витримують силу вітру  142,85 км / год,  снігове навантаження 160 кг/м.

Дах силосів для зерна.

Крім вітру і снігу на конструкцію даху силосу впливає велика кількість ультрафіолетових променів влітку і рясні опади у вигляді дощу в міжсезонну пору року. Конструкція даху, в силосах торгової марки RIELA – міцна, конусоподібна, кут нахилу 25 °, виготовлена для нашого клімату. Так як вона постійно перебуває під впливом шкідливих атмосферних факторів, для її захисту використовується покриття товщиною 0,2 мм шаром Solano (Соляно). Solano-це матеріал, накладений на оцинковану сталь, який відштовхує дію ультрафіолетових променів і охороняє від дії шкідливих атмосферних впливів (гарантія 20 років на покриття SOLANO). Відноситься до 3-го класу захисту від корозії, згідно з нормою DIN 55928. Покриття силосу запатентовано нр.102006040174.

ploskodon-sylosy

Конструкція даху силосу для зберігання зерна, поряд з гарантією стійкості до нетипових навантажень, вазі снігу, вітрового тиску, повинна нести вагу додаткового обладнання: галереї, транспортерів (або іншої зернотранспортної техніки) … Ці показники можуть бути забезпечені за рахунок спеціально розробленої комплексної системи даху, що включає елементи, які підвищують її міцність і надійність. Розрахунок навантаження складається для кожного силосу для зберігання зерна індивідуально, оскільки існують різні серії силосів (з різним обсягом зберігання) і різні по довжині галереї, відповідно ведуться розрахунки навантаження не тільки на дах, а на всю конструкцію та визначаються місця, де кріпляться підпори для галерей. З 2016 року зменшилась  кількість крокв даху, завдяки чому силос став легший і знизилась його ціна. Змінилась і конструкція крокви, вона стала вищою.

Силосні оцинковані галереї Riela

відрізняються стабільною конструкцією, мають спеціальні захисні перила, виготовлені з оцинкованих сталевих профілів. У стандартному виконанні розраховані на дію навантажень до 190 кг / м.п. За індивідуальним замовленням галереї можуть бути виготовлені в більш міцному виконанні і витримувати дію більших навантажень. Для доступу на дах передбачені оцинковані сходи з огорожами і платформами для відпочинку.

Оптимальна конструкція даху дозволяє  забезпечити і захист від протікання силосів,  і вихід відпрацьованого повітря від вентиляції зерна.

Ввентиляційні щілини забезпечують вільний обмін повітря при завантаженні та розвантаженні силосу.  Форма несучих балок даху запроектована у формі жолобів для відведення конденсату з внутрішньої поверхні даху назовні.

Згідно з розрахунками навантажень, змінились  підпори силосу: V, M. Використання саме таких двох типів, значно збільшує міцність і витривалість силоса.  Опори виробляють з іншої більш пластичнішої сталі S550GD/Z600, з товщиною цинкового покриття  600 г/м2 . Такий вид опор дозволяє утримувати конструкцію силоса, навіть при неправильному вивантаженні. Змінились і з’єднувачі підпор.

Система вимірювання температури

Датчики, що забезпечують пошаровий контроль температури зерна по висоті силосу (термопідвіски), необхідні для виявлення локальних вогнищ самозігрівання в зерновому насипі. Особливо це необхідно тоді, коли в силос для зберігання зерна засипається зерно різної температури і вологості (наприклад, зібране при різній температурі, або зерно різних партій).  Датчики температури допоможуть заощадити електроенергію, так як вентилятор не буде працювати зайвий час.

Переваги системи вимірювання температур в силосах для зерна, які використовуються торговою маркою RIELA:

Сучасна технологія.

Надійність системи.

Висока ступінь безпеки.

Просте обслуговування системи.

Досконала просторова графіка на графічній панелі.

Архівування результатів вимірювання в графічній панелі (максимум 21).

Представлення результатів вимірювання у формі графіків, що дозволяє бачити тенденцію температур до зростання або спаду.

Можливість встановлення періодичності автоматичної архівації температур і періодичності автоматичного друку рапортів температур.

Можливість ручного друку рапорту температур з рівня графічної панелі.

Можливість ручного друку окремих екранів, які висвічуються на графічній панелі.

Можливість встановлення значень граничних температур, перевищення яких призводить до генерування тривожних сигналів.

Дуже точні вимірювання, ± 0,1 ° С.

Вимірювання зовнішньої температури (опція – вимагає окремого замовлення).

Зонди вимірювання виконані з вогнестійких матеріалів, що збільшує надійність системи і безпеку його використання.

Перевагою вимірювальних зондів є їх виконання з вогнестійкого матеріалу, що перешкоджає поширенню пожежі в разі його виникнення. Безпека від іскроутворення вимірювальних зондів гарантована корпусом вимірювального зонда (захисною трубкою). Корпус вимірювального зонда покритий металевим панцирем і є заземлений. Внутрішня поверхня захисної трубки виконана з вогнестійкого матеріалу.

В циліндричній частині мають бути передбачені вхідні подвійні двері. Внутрішні – повинні відкриватись в середину і не давати можливості доступу, якщо силос заповнений. Зовнішні – повинні відкриватись назовні і захищати від атмосферних опадів. На зовнішніх дверях передбачено блокування замка для неможливості доступу сторонніх осіб.

Для доступу до обслуговування вивантажувального шнека можуть бути передбачені і додаткові двері на висоті та металева драбина і підмосток.

Стінові панелі, ребра жорсткості силосів для зберігання зерна.

Конструкція стінових панелей і опор повинна забезпечувати стійкість до перепадів внутрішнього і зовнішнього тиску, а також необхідний рівень герметичності споруди. Найбільш оптимальним варіантом для забезпечення зазначених параметрів в металевих силосах є гофрування, яке забезпечує високий рівень жорсткості кріплення панелей. Чим ширше нахліст і чим більше рядів болтів кріплення має конструкція, тим вище рівень міцності і тим краще захист від проникнення вологи. Кількість болтових з’єднань залежить від навантажень, тому в нижній частині силосу доцільно використання більшої кількості болтових з’єднань, а у верхній частині – менше. Клас міцності 8,8 10,9 і 12,9 (в залежності від типу з’єднання). Герметизуючі прокладки між болтами забезпечують повну вологонепроникність.

Необхідно звертати увагу на розподіл кількості ребер жорсткості на кожну панель, якість їх кріплення і якість профілю, товщину покриття і товщину самого металу. В наших силосах з 2016 року ці показники відповідають вимогам найсучасніших технологій. Силоси для зберігання зерна RIELA виготовлені з гофрованого оцинкованого листа, з вертикальними несучими елементами.

Силоси для зберігання зерна RIELA обладнані системами активного вентилювання за допомогою підлогових повітряних каналів. Щілини, в наших підлогових вентиляційних решітках, зроблені таким чином, що можливо зберігання і вентилювання як великих за величиною, зерен кукурудзи, так і дрібного ріпаку.

Канали з’єднані між собою і мають вихід з силоса назовні через спеціальні патрубки, до яких під’єднують вентилятори.

Вивантаження силосів проводиться за допомогою ланцюгового транспортера (редлера) через одну центральну  і декілька бокових засув (в залежності від типу силоса).

Силоси з оцинкованої сталі мають ряд незаперечних переваг, основні з яких:

  • Вартість самого металевого силосу на 50% менше вартості залізобетонного монолітного і на 70% вартості силосу із збірного залізобетону;
  • Монтаж металевого силосу значно дешевше і швидше за рахунок відсутності необхідності застосування кранових механізмів;
  • Ємності монтуються без зварювання, на болтах, а значить, є можливість демонтажу силосів;
  • Не потребують фарбування, в порівнянні з силосами, виготовленими з чорного металу (наприклад експедиційні силоси).

Силоси для зберігання зерна торгової марки RIELA вже довгі роки служать для якісного зберігання зернових і зарекомендували себе з дуже хорошої сторони за всіма параметрами, висунутим до цього типу обладнання.

X