Пересувна установка комбікормів

Використання комбікормів – це єдина можливість отримати збалансований раціон годівлі за всіма харчовими і біологічно активними елементами. Поруч з цим, майже 35-40% зернофуражу в ряді господарств молочного напрямку вигодовуються у вигляді простої дерті, яка призводить до великих перевитрат зерна і підвищує собівартість тваринницької продукції. А при годівлі тварин якісними комбікормами, середньодобовий приріст ВРХ збільшується на 17-20%, витрати кормів на виробництво продукції зменшуються на 15-18%.

В Європі для виробництва комбікормів з кожним роком все ширше впроваджується технологія приготування комбікормів за допомогою пересувних малогабаритних комбікормових агрегатів. Для реалізації такої технології, відома німецька фірма Riela виготовляє пересувні малогабаритні комбікормові агрегати, які переміщуються за допомогою тракторів.

Рис.1 – Причіпний малогабаритний комбікормовий агрегат RGMA 3500 виробництва фірми Riela (Німеччина)

Рис.2 – Використання пневмопроводів при експлуатації агрегату RGMA 3500 виробництва фірми Riela (Німеччина)

Крім того, установка RGMA 3500 складається з одноосьового ходу, дробарки, бункера-змішувача, приймального бункера для твердих добавок, дозуючого пристрою для рідких компонентів та механізму приводу робочих органів. Серед її особливостей потрібно відзначити, що не дивлячись на компактність конструкції, до її складу входить весь перелік обладнання повноцінного комбікормового заводу, управління технологічним процесом, який здійснюється за допомогою комп’ютера з програмним забезпеченням для приготування 99 рецептів комбікорму.

Рис.3 – Молоткова дробарка пересувної малогабаритної комбікормової установки GMA 3500

Її молоткова дробарка (рис.3) продуктивністю 5 -7 т / год укомплектована 84 молотками із твердих сплавів, має ширину робочої зони 380 мм і може комплектуватися решетами декількох типів, які при необхідності заміняють за лічені хвилини. Бункер-змішувач ємністю 3,5 т. має циліндричну форму з конічною нижньою частиною. Приймальний бункер для твердих добавок, і дозуючий пристрій для рідких компонентів (макс. кількість рідини 2%) виготовлені з нержавійки. Застосування в конструкції машини пневмопроводів дещо підвищує енерговитрати, але дає значний виграш у зручності використання агрегату. За рахунок використання в конструкції пневмопроводів, вказаний агрегат без застосування будь-яких допоміжних технічних засобів і без використання ручної роботи здатний самостійно завантажувати сировину і вивантажувати готовий комбікорм в господарські склади та бункери систем роздавання кормів. Такий агрегат агрегатується з трактором, потужністю 150 к.с. і виконує технологічний процес наступним чином: перед початком роботи тракторист-оператор під’їжджає до складу фуражного зерна, прокладає до буртів з сировиною пневмопроводів і з’єднує їх до пневмосистеми комбікормової установки.

Рис.4 – Пневмозаборнік фуражного зерна

Зерно, через забірник, по завантажувальному пневмопроводі, за допомогою потоку розрідженого повітря з компресора, подається в молоткову дробарку, де його подрібнюють. У пневмопровід вмонтований сепаратор сторонніх домішок, за рахунок чого забезпечується надходження в дробарку очищеної вихідної сировини. Після цього, за допомогою завантажувального шнека, подрібнене зерно подається в бункер-змішувач.

Рис.5 – Сепаратор сторонніх домішок

Рис.6 – Приймальний бункер твердих добавок

Добавки, які не потребують подрібнення, БВД і  премікси завантажують у приймальний бункер твердих добавок вручну. Рідкісні добавки із спеціальної штатної ємності також подаються в бункер-змішувач. Дозування компонентів здійснюється тензо вимірювальним пристроєм методом послідовного набору доз з виведенням інформації на індикатор пульта управління і дублююче табло, яке встановлюється в кабіні трактора. Після повного завантаження заданих компонентів, включається режим змішування, і через 5-8 хв., приготування комбікорму завершується. Після закінчення процесу приготування порції комбікорму, останній вивантажується ззовні за допомогою пневмопроводів до місця його складання в господарстві або в бункери систем роздавання кормів (рис.7). Після цього цикл приготування комбікорму повторюється. Виробництво пересувного малогабаритного комбікормового агрегату RGMA 3500 розпочато з 2009 р. За цей час установка демонструвалася на міжнародних виставках сільськогосподарської техніки «Agritechnika-2009» (м.Ганновер, Німеччина) і «Інтерагро-2014», “Зернові технології”, “АГРО” (м.Київ, Україна) і отримала багато сприятливих відгуків фахівців та зацікавила цілий ряд потенційних замовників даного виду обладнання.

Рис.7 – Розвантаження готового комбікорму в бункери систем роздавання кормів

Рис.8 – Застосування малогабаритного комбікормового агрегату GMA 3500 фірми Riela в невеликому складському приміщенні безпосередньо біля буртів зерна

Завдяки своїм компактним габаритним розмірам такий агрегат також може застосовуватися в будь-якому невеликому складському приміщенні безпосередньо біля буртів зерна (рис.8). Вдале поєднання в своїй конструкції найкращих на сьогоднішній день технічних рішень дозволяє отримати 5-7 т / год. високоякісного комбікорму. Продуктивність може коливатись в залежності від довжини шлангів подачі і вивантаження, діаметру решіт, кількості і видів компонентів. Виготовлено обладнання з традиційно високою німецькою якістю, воно має високий технічний рівень і невелику (порівняно з аналогами), досить привабливу відпускну вартість підприємства-виробника.

X